Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
28.04.2010 11:46 - Кванти, пространство, относителност и нищото
Автор: marcs Категория: Технологии   
Прочетен: 4022 Коментари: 2 Гласове:
1

Последна промяна: 30.04.2010 07:16


Първо нищото. То е безкрайно - в един краен обем има безкрайно много нищо. Нищо не ограничава нищото. Но то не е нищо. Нищото е неопределеност. 0(нищо) умножено по безкрайност дава неопределеност, тоест може да има произволни стойности/от 5/0=4/0=3/0=120/0=безкрайност - тоест за всяка стойност/.
Така нищото формира пространството, но то е неопределено. Така качеството неопределеност е на самото пространство. Може да определим точни координати на даден обект в пространството/те заемат произволна стойност/, но неможем да определим импулса, защото той е свързан с определянето на следващи координати/траектория/, а те са произволни - неопределени и така импулсът е неопределен. Можем да намалим неопределеността, ако я разпределим. Ако не определяме координатите точно, а с известна неопределеност, неопределеността на импулса ще намалее. Неопределеността на координатите покрива неопределеността на импулса и така неопределеността се разпределя. (x=h/p)
Неопределеността на координатите приема формата на вълна на Дьо Бройл.
Дължината на вълnата съответства на неопределеността на координатите, а импулса на неопределеността на импулса.( l=h/p) Неопределеността на коортинатите/местоположението размазва частицата в пространството и тя придобива вълнови характер.
Масата(енергията) е фактор изкривяващ пространството - намаляващ неопределеността(x=h/mv; xv=h/m). Това е така, защото маса и съответно енергията е признак на всяко нещо, на материята изобщо. А "нещото" намалява неопределеността, защото нищото е неопределеност, както изяснихме. За това масата изкривява пространството - ОТО и дава гравитационен и инерциален ефект. Континиумът е неопределеност и за това може да се изкривява - не е "гладък".


Тагове:   маса,   нищото,   ОТО,   относителност,


Гласувай:
1



Следващ постинг
Предишен постинг

1. marcs - СТО и КМ съответствия
28.04.2010 11:47
Ако разгледаме квантовата природа на свелината и опитаме да получим уравненията за отношението на скоростите на светлината в инерциална отправна система като използваме уравненията от квантовта механика получаваме, че тя е еднаква с=конст. познато ни от СТО.
E=hv -от КМ Планк
v честота
l=h/p от КМ Бройл
l дължина вълната
от доплер v1/v2=l2/l1 - от вълновите свойства
Е1/Е2=v1/v2=l2/l1=p1/p2
светлината няма енергия на покой
m1c1^2/m2c2^2=m1c1/m2c2 =>c1/c2=1 => c1=c2 => c=const => СТО
цитирай
2. marcs - Крайността на Вселената и КМ
30.04.2010 07:22
От КМ виждаме, че безкрайна Вселена би имала нулева енергия и съответно маса/E=mc^2/.
(L=h/p; p=h/L; E=p^2/2m)
Тоест безкрайна Вселена не би съществувала или по-точно не може да съществува. За това Вселената е крайна.
Това е така, защото маса и съответно енергията е признак на всяко нещо, на материята изобщо. А "нещото" намалява неопределеността, защото нищото е неопределеност, както изяснихме. За това масата изкривява пространството - ОТО и дава гравитационен и инерциален ефект. Континиумът е неопределеност и за това може да се изкривява - не е "гладък". Също така и ограничен. Безкрайността е безкраина неопределеност. Краят пространаството на Вселената ограничава, намалява неопределостта.
Това се потвърждава от астрономията.

Енергията на вакуума е безкрайна
Става дума за така нареченият физичен вакуум или "Морето на Дирак". То се състои от виртуални частици или флуктуации на вакуума - нулеви трептения на полетата , които са от кванти т.е. елементарни частици.
Според КМ всичко съществува във вакуума като виртуални обекти или частици, но времето на живот е обратно пропорционално на масата на покой и ако живота на виртуалния електрон е нищожен, то живота на виртуални обекти с по-голяма маса е неизмеримо още по-кратък, да не говорим за виртуалните ЧД, за които говорят някои!(времето на живот на виртуална частица или обект е равно на периода на трептене T съответстващ на енергията Е=мс2 в покой по КМ E=h/T)
Но виртуалните частици с 0 маса в покой имат безкраен живот, ако не се вземе впредвид ограничеността на пространството.
Енергията на вакуума е безкрайна(на бозонния вакуум, не на фермионния като намример електронния), защото тези виртуални частици са безброй(фотоните например са бозони и в едно и също състояние могат да се намират безброй много частици - и в ограничен обем броят им е безкраен), енергията на отделните частици е нищожна, но тъй като са свързани и безбройни - тя е безкрайна и незчерпаема като цяло! Тъй като Вселената е крайна тези фотони имат минимално ниво на енергия определено от размера й, но и също време на живот определено от нея - E=h/T => T=h/E ; E=pc/21/2; p=h/x; E=hc/x21/2 ; T=x21/2/c ; x = размерът на Вселената.
Но тъй като Вселената се разширява животът на фотоните непрекъснато се удължава.
Така, вакуумът съдържа безкрайна енергия като виртуални частици. Тази енергия изкривява и свива безкрайното пространство превръщайки го в крайно. За това Вселената е крайна и затворена.(Астромията го потвърждава). Безкрайната енергия затваря пространството и нищо не може да излезе от него. Само безкрайната енергия може да разширява Вселената.
Тази енергия разширяваща Вселената и физиците наричат тъмна енергия(тоест скрита енергия)
цитирай
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

За този блог
Автор: marcs
Категория: Технологии
Прочетен: 108867
Постинги: 26
Коментари: 10
Гласове: 303
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930